Mida annab Circle K Pesupass?

Kes veel ei tea, siis Circle K paistab olevat oma autopesu-teisipäevad asendanud Pesupassiga – püsitellimusloogikal automaatpesula teenusega. Katsetasin seda kuu aega ja jagan meelsasti oma kogemust-arvamust nii mõnegi asja kohta, mida tankla koduleht on unustanud mainida.

Alustada tuleb sellest, et isa tegi mulle märkuse – kui ma autot ei pese, siis see kaua vastu ei pea. Kõlab loogiliselt, rääkisid pehmeks. Erinevate pesulate hinnakirju võrreldes tundus Circle K Pesupassi kampaania kõige mõistlikum: 25€ eest kuni kümme pesukorda 30 päeva jooksul. Võrdluseks, et üks sama tüüpi pesukord ilma Passita on ainult paar eurot odavam. Täishind pärast esimest proovikuud on 50€. See tähendab, et Pesupass tasub ära, kui 30 päeva jooksul vähemalt kolm korda autot pesta. Mina aga kavatsesin autot pesta kogu raha eest, st umbes igal kolmandal päeval. Nii palju siis matemaatikast. Või kas ikka?

Pikk programm, veel pikem saba

Võin vast ühe käe sõrmedel üles lugeda neid hetki möödunud kuu jooksul, kus pesula oleks vaba minu poolt soovitud ajal. Esimest korda pesulasse minnes oli minu ees neli autot. Super Hooajapesu programm Circle K tanklas kestab umbes 12 minutit pluss üliaeglaselt avanevad uksed (mis ei pruugi isegi alati avaneda, aga sellest juba allpool). See tähendab, et ma ootasin tund aega, et saaksin oma autot pesta. Õnneks juhtus see olema päeval, mil mul midagi tarka teha ei olnud, nii et tiksusin oma tunnikese sabas ära ja sain auto puhtamaks.

Küll aga õppisin sellest, kui mõttetu on pesulasse minna, kui sabas seisab rohkem kui üks auto. Aeg on kallis ressurss, mida saab kulutada kindlasti kordades asjalikumalt, kui Circle K järjekorras seistes. Võimalik, et praegune tung tuleneb Pesupassi kampaaniast ja sellest, et inimesed proovivadki esimesed 30 päeva. Eestlaslikult koonerdades tahetakse kõik 10 korda kuu jooksul ära kasutada ja sellepärast pesulad umbes ongi. Kõigest hüpotees.

Circle K rakenduses on näha, kas pesula on parasjagu vaba või mitte. Kahjuks on see üsna mittemidagiütlev info kolmel põhjusel. Esiteks ei kajastu seal, kas pesula ongi vaba või avasin ma rakenduse lihtsalt täpselt sel hetkel, mil keegi pesulast välja sõidab, aga järgmine pole veel jõudnud pesuprogrammi aktiveerida. Teiseks oli pesulasse alati selle ajaga järjekord tekkinud, mil ma tanklasse kohale sõitsin. Kolmandaks oli Järvevana pesula teadmata ajaks sootuks kinni, kuigi rakenduse põhjal poleks osanud seda arvata.

Vaba vs hõivatud staatuse asemel tahaks pigem näha, mitu autot seisab hetkel pesula sabas. Siis teaks, kas on üldse mõtet sinna suunas kihutama hakata. Lisaks võiks rakenduse kaardivaade näidata pesula staatust eri värvide või sümbolitega, et ei peaks ükshaaval kõiki lähipiirkonna pesulaid läbi toksima, nagu praegune disain ette näeb. Igatahes tundub, et kõige ebapopulaarsemad ajad auto pesemiseks on ööd, umbes kell 21 alates, nii et kiirustage, seltsimehed unetud, kiirustage.

Üks Pesupass = üks auto. Või kas ikka on?

Circle K koduleht väidab, et “Pesupass on seotud Teie mobiiltelefoniga ja kehtib ainult autole, mille registreerimisnumber on registreerimisel sisestatud.” Üsna selgesõnaliselt öeldud, et pesta saad ainult autot, mille numbrimärgi Passi ostes sisse toksisid, eks? Küll aga ei paista pesula ukse ees ühtegi kaamerat, mis numbrimärgi kontrolli teostaks. Mitte, et ma neid väga otsinud oleksin. Selle asemel tegin hoopis eksperimendi – läksin pesulasse teise autoga kui too, mille numbrimärgiga Pesupass seotud oli.

Ning ülla-ülla! Pesupass töötas täpselt samamoodi: pesukord arveldati maha, uksed avanesid, auto sai pestud ja isegi välja lasti (vähemalt tol korral). Vajalik oli vaid, et mobiiltelefoni ja pesula asukoht oleksid enam-vähem samad. Kuna ma ise veetsin nädalakese oma 30-päevasest pesulakatsetusest Eestist eemal, siis andsin lihtsalt oma kontoandmed peikale, et ta saaks tol ajal enda autot pesta (ta muidugi ei jõudnud väga tihti pesemiseni, sest ta ei viitsinud järjekorras passida). Töötas küll.

Ise mõtlesin, et jube äge oleks Pesupass osta suurema kamba peale, näiteks kolleegidega. Sest palju sa ise ikka kuu aja jooksul autot pesta jaksad? Eks see ole ka Circle K lootus – et pikkade järjekordade ja kiire elu kõrvalt ei jõua inimesed rohkem kui kaks korda kuus autot pesta. Kui aga kümme matsi papid klapitavad, saab igaüks neist kord kuus viieka eest auto särama. Muuseas tasub siinkohal mainida, et Circle K lubab ainult kuni kaks korda päevas Pesupassi kasutada.

Tõenäoliselt lisab Circle K ühel nende jaoks ilusal hetkel oma pesulatele siiski ka numbrimärgituvastuse, nii et kasutagem seda võimalust seni, kuni kaameraid veel ei ole.

Hiilgab nagu hiidlase püksinööp

Ei ole vaja rääkida sellest, kuidas automaatpesulad koguvad harjastesse mustust ja hõõruvad autolt värvi maha. Kõik niigi teavad seda. Küll aga julgeks väita, et veelgi ebamõistlikum, kui aeg-ajalt automaatpesulast läbi sõita, on minu senine taktika talvel üldse mitte autot pesta (sest külm on ju väljas iu). Kuna sõiduk on ikkagi midagi muud kui kala, siis Eesti soolapudrustel teedel autole kogunev sitakiht rohkem söövitab kui säilitab. Lisaks oli väga ilus ja uhke tunne pea iga päev sõita autoga, mis hiilgas nagu hiidlase püksinööp.

See, KUI puhtaks Circle K automaatpesulad auto tegid, on loomulikult vaieldav, aga kindlasti oli ta puhtam kui ilma regulaarse pesuta.

Kuidas ma pesulasse kinni jäin

Ühel ilusal õhtul, kui ma olin kahe Tammsaare tee äärde jääva pesula vahet tiirutanud, sest ühes oli auto sees ja teises jõudis mingi tola täpselt napilt minu nina alt läbi vupsata, jäin ma pesulasse kinni. Esimeseks ohumärgiks võinuks olla see, et pesuprogrammi ajal uksed ei sulgunud, vaid jäid pärani lahti. Arutasin kõik need 12 minutit omaette, kuidas külm õhk pesu efektiivsust mõjutab ja kas peaks pärast pesu ukseavast paistvast Hesburgerist läbi käima ja juustuburgerit ostma.

Kui programm lõppes ja väljasõidutuli süttis, hakkasid uksed hoopis sulguma. Õnneks on pesula seina peal number, kuhu mure korral pöörduda. Niisiis helistasingi teenindajale, et halloo, jäin siia pesulasse kinni. Minu järel ootav autojuht oli muidugi närvihaige ja vilgutas tulesid, et mida ma seal passin, kas jäin magama? Nagu see aitaks mind kiiremini pesulast välja… Õnneks tuli peagi tore tehnik, kes vajutas suurt punast nuppu, mis uksed taas pärani lahti lõi. Vaene järjekorras olev autojuht aga sai oma tuledisko saatel rahus edasi oodata, sest tehnik hakkas igaks juhuks pesulat ümber programmeerima. Mina kimasin puhta auto ja ilma burgerita minema. Tundus tervislikum.

Uksed läksid poole peale kinni, nii et ma ei mahtunud enam välja.

Enneaegne lõpetamine

Teadsin juba Pesupassi ostes, et teen läbi ainult nende 30-päevase soodusperioodi (25€) ja täishinnaga (50€) seda teenust kasutama ei jää. Küll aga ei olnud ma kindel, kas ostetud Pesupass kehtib kuni lõpetamise hetkeni või ostmise hetkest alates kõik 30 päeva, isegi kui lõpetan näiteks 20ndal päeval. Venitasin igaks juhuks viimase minutini ning sain siis targemaks – kehtib ikkagi terve kuu ostuhetkest alates. Tähelepanelikum inimene oleks selle välja lugenud ka Circle K kodulehelt: “Tühistamise korral lõpeb PESUPASSI kehtivus tellimuse uuendamise päeval.” Teadmiseks siis, et põhimõtteliselt võib osta ja kohe lõpetada – siis ei pea kuupäeva meeles pidamise pärast muretsema.

Tellimuse lõpetamisel küsiti ka tagasisidet. Päris raske oli variantide vahel valida, sest tegelikult oli põhjuseid mitu. Lõpuks valisin vist kalli hinna.

tl;dr: Circle K Pesupass

Circle K Pesupassil on esimesel kuul soodushind. Pakett tasub ära, kui võtta see kamba peale või kui pesta oma autot tihti.

Circle K pesula järjekorrad on ebanormaalselt pikad võrreldes näiteks Jazz pesulatega. Võimalik, et põhjus on Pesupassi kampaanias ja aja peale tung laabub.

Paketti saab igal hetkel lõpetada, aga makse on siiski kogu kuu eest ja kasutamata kordade või aja eest raha tagasi ei saa. Mina jõudsin 30 päeva jooksul pesulasse 8 korda, kusjuures nädalakese sellest ajast viibisin välismaal.

Pesulasse kinni jäämise tõenäosus on 12,5%.

Pesupassi kohta saab rohkem lugeda siit: https://www.circlek.ee/pesula/pesupass.

Kas proovid ka ära?

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.